


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 9 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 2209
Distributors
pcbx
Unit Price$3.44793
Ext.Price$3.44793
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.44793 | $3.44793 |
| 10 | $2.77852 | $27.78520 |
| 25 | $2.54683 | $63.67075 |
| 50 | $2.49630 | $124.81500 |
| 100 | $2.44681 | $244.68100 |
| 300 | $2.41603 | $724.80900 |
